SÚKL zveřejnil proceduru pro lékaře, kteří chtějí předepisovat léčebné konopí

Státní ústav pro kontrolu léčiv zveřejnil na svém webu informace pro lékaře, kteří chtějí svým pacientům předepisovat léčebné konopí, a registrační formulář.

SÚKL zveřejnil proceduru pro lékaře, kteří chtějí předepisovat léčebné konopí

Informaci najdete na stránkách Státní agentury pro konopí pro léčebné použití. Formulář ke stažení je pro lékaře k dispozici ZDE. Na zveřejnění dosud čeká informace pro pacienty, užívající léčebné konopí. V nejbližší době se rovněž očekává změna některých odborníky kritizovaných omezení, obsažených v  podzákonných normách, které upravují používání léčebného konopí v ČR.  

Připomínka / odpor proti návrhu SUKL zakázat nařízením obecné povahy jakoukoliv úhradu léčebného konopí indikovaným pacientům

V pondělí 18. března podal jménem Petičního výboru jeho člen Tomáš Zábranský připomínku / rozpor k návrhu opatření obecné povahy, jímž se Státní ústav pro kontrolu léčiv snaží administrativně zakázat v České republice úhradu léčebného konopí a přípravků z něj ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění. Zveřejňujeme plný text naší námitky a ke stažení přikládáme originál elektronicky podané námitky / připomínky, doplňku k ní a materiálu, na nějž se doplněk odvolává. Dokument "Návrh OOP 04 - 13 vyvěšení.pdf" je pak plným zněním návrhu SÚKL.

Připomínka / odpor proti návrhu SUKL zakázat nařízením obecné povahy jakoukoliv úhradu léčebného konopí indikovaným pacientům

Věc: připomínky k návrhu opatření obecné povahy sp. zn. sukls17954/2013 ze dne 4. března 2013, kterým Státní ústav pro kontrolu léčiv navrhuje změnu podmínek úhrady individuálně připravovaných léčivých přípravků – magistraliter Tímto uplatňuji připomínky k návrhu opatření obecné povahy sp. zn. sukls17954/2013 ze dne 4. března 2013, kterým Státní ústav pro kontrolu léčiv navrhuje změnu podmínek úh..

Léčebné konopí - zkušenost z Izraele

Ve čtvrtek 13. září se v Senátu PČR konal seminář jeho Zdravotního výboru pod patronátem senátorky Daniely Filippiové a s podporou Česko-izraelské obchodní komory. Vystoupili čelní izraelští odborníci, zástupkyně MZd ČR, zástupce ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv a také člen našeho Petičního výboru.

Léčebné konopí - zkušenost z Izraele

V přílohách naleznte prezentaci hlavního medicínského supervizora programu léčby konopím v Izraeli, dr. Jehudy Barucha, a místopředsedkyně zdravotního výboru izraelského parlamentu Dr. Rachel Adatto. Diskusi zahájil svolu prezentací, bilancující dosavadní vývoj procesu legalizace konopí pro léčbu, člen petičního výboru Tomáš Zábranský. léčebné konopí v ČR, 13-09-2012 on Prezi  

Léčebné využití konopí - přehled léčebných stavů

Následující přehled uvádí stavy, při kterých je konopí účinnou nebo nejúčinnější známou léčbou.

Léčebné využití konopí - přehled léčebných stavů

Konopí je účinnou léčbou u následujících stavů: nevolnost a zvracení, roztroušená skleróza, astma, některé typy deprese, obsedantně-kompulzivní poruchy, tiky, migrény, ADHD, anorexie, zánětlivá onemocnění střev, anorexie, revmatoidní artritida, Tourettův syndrom, Huntingtonova chorea, Parkinsovona nemoc, zelený zákal (zvýšení nitroočního tlaku), epilepsie, a další… Konopí j..

Léčebné využití konopí - výhody a rizika

Následující přehled uvádí výhody, které má konopí oproti některým typům standardní léčby a srovnatelná rizika.

Léčebné využití konopí - výhody a rizika

Výhody oproti jiným formám léčby: neexistuje riziko předávkování, snížení nákladů na některé typy léčby, možnost úpravy dávky léčebné látky samotným pacientem tak, aby dosáhl/a kýženého efektu (typicky zmírnění bolesti, nevolnosti, poruchy koordinace pohybů), bez vedlejších příznaků typu nežádoucího obluzení, přílišného ovlivnění vědomí, atd. Rizika léčby konopnými produkty: rozvinutí ..

Léčebné využití konopí - stav ve světě

Následující text přináší přehled o léčebném využití konopí ve světě.

Léčebné využití konopí - stav ve světě

Historické aspekty léčebného využití konopí: Čína od 2800 př. n. l. (zejména revmatismus), stará Rus od 7. stol. př. nl. (suchý kašel – astma), Indie od 12. stol nl. (dodnes v ajurvédské medicíně). Různé moduly produkce konopných látek pro léčebné využití v současnosti: produkce zajišťována státní regulační institucí (Rakousko), produkce zajišťována pěstiteli na základě vládního te..