Proč jsem podepsal/a - petenti z řad pacientů

Petra Králová, Praha

"Já, moje dcera i máma máme dědičné neléčitelné onemocnění CNS. Zahraniční studie prokazují úlevu od bolestí léky obsahujícími konopí. Také by jsme rádi žily život jako ostatní lidé. Nikdy jsem nekouřila marihuanu ani neužívala jiné drogy. Ani do budoucna to nemám v úmyslu."

Ladislav Zelenka, Rakovník

"Mám vlastní zkušenost, diagnózu záměrně neuvádím, jakákoli medikamentózní léčba bez účinku, po měsíci používání přípravku obsahujícího THC vyléčeno, 5 let bez recidivy."

Naděžda Ptáková, Ostrava

"Já a zejména můj manžel trpíme neuropatickými bolestmi, na které nic nezabírá a z léků nám bývá často nevolno. Silné léky mají nepříjemné vedlejší účinky a poškozují játra a imunitní systém. Bolesti i léky na ně užívané také často znemožňují vykonávání pracovních i zcela běžných každodenních činností. Už delší dobu vím, že konopí by mohlo pomoci, proto jsem uvítala prosazení této petice. Nejen kvůli našim zdravotním potížím, ale samozřejmě o to více kvůli lidem, kteří trpí ještě závažnějšími chorobami jako je např. RS. Děkuji organizátorům petice."